The AJC’s high school football all-state team

A four-year starter, Ware County quarterback Thomas Castellanos has passed for 5,097 yards and rushed for 2,713 yards in his career. Castellanos is Ware County’s highest-rated prospect in more than 20 years and is the first Super 11 selection since Fred Gibson in 2000. (Tyson Alan Horne / Tyson.Horne@ajc.com)

Credit: AJC

Combined ShapeCaption
A four-year starter, Ware County quarterback Thomas Castellanos has passed for 5,097 yards and rushed for 2,713 yards in his career. Castellanos is Ware County’s highest-rated prospect in more than 20 years and is the first Super 11 selection since Fred Gibson in 2000. (Tyson Alan Horne / Tyson.Horne@ajc.com)

Credit: AJC

CLASS 7A

Offensive player of the year: Travis Hunter, Collins Hill

Defensive player of the year: Joshua Josephs, North Cobb

Coach of the year: Lenny Gregory, Collins Hill

ExploreComplete high school sports coverage

Offense

QB - Sam Horn, Collins Hill, 6-4, 195, Sr.

RB - Alexander Diggs, Brookwood, 5-9, 195, Sr.

RB - Jordan McDonald, Milton, 6-2, 210, Sr.

WR - Travis Hunter, Collins Hill, 6-1, 175, Sr.

WR - Kaleb Webb, McEachern, 6-3, 190, Sr.

TE - Oscar Delp, West Forsyth, 6-5, 225, Sr.

OL - Johnnie Brown, Parkview, 6-3, 325, Sr.

OL - Mo Clipper, Milton, 6-5, 290, Sr.

OL - Noah DeMeritt, Camden County, 6-6, 320, Sr.

OL - Cason Henry, Walton, 6-7, 290, Sr.

OL - Griffin Scroggs, Grayson, 6-4, 300, Sr.

ATH/QB - Malachi Singleton, North Cobb, 6-2, 215, Jr.

PK - Trace Butcher, Mill Creek, 5-10, 170, Sr.

Defense

DL - Kayden McDonald, North Gwinnett, 6-2, 330, Jr.

DL - Lebbeus Overton, Milton, 6-5, 270, Jr.

DL - Asani Redwood, Collins Hill, 6-4, 265, Sr.

DL - Tyre West, Tift County, 6-4, 280, Sr.

LB - Zakye Barker, Norcross, 5-11, 230, Sr.

LB - Dion Crawford, Collins Hill, 6-2, 245, Jr.

LB - Dee Crayton, Denmark, 6-2, 215, Jr.

LB - Joshua Josephs, North Cobb, 6-4, 215, Sr.

DB - Marcus Allen, Walton, 6-2, 175, Sr.

DB - Caleb Downs, Mill Creek, 6-1, 200, Jr.

DB - Bryce Thornton, Milton, 5-10, 190, Jr.

DB - Caleb Wooden, Archer, 6-0, 185, Sr.

P - Eddie Park, Peachtree Ridge, 5-9, 173, Sr.

Honorable mention

DB Mumu Bin-Wahad, Grayson, Sr.

DB Audavion Collins, Newton, Sr.

DB Marquis Groves-Killebrew, North Cobb, Sr.

DB Nathan Vail, Harrison, Sr.

DB/WR Ethan Nation, Roswell, Jr.

DL/OL Jaylen George, Collins Hill, Sr.

LB Jalen Smith, Grayson, Jr.

LB Carlos Cervantes, Marietta, Sr.

LB Jamal Anderson, Mill Creek, Jr.

LB Grant Godfrey, North Gwinnett, Jr.

LB Jayven Hall, Roswell, Jr.

QB Dylan Lonergan, Brookwood, Jr.

QB A.J. Swann, Cherokee, Sr.

QB Jacurri Brown, Lowndes, Sr.

QB Tyler Hughes, Marietta, Sr.

QB Robbie Roper, Roswell, Sr.

RB Jamie Felix, Camden County, Sr.

RB Chase Belcher, Lowndes, Sr.

RB Sutton Smith, Walton, Sr.

TE Jack Nickel, Milton, Sr.

TE Lawson Luckie, Norcross, Jr.

WR Kamryn Perry, Marietta, Sr.

WR De’Nylon Morrissette, Sr.

WR/DB Kojo Antwi, Lambert, Sr.

ATH Craig Adams, Pebblebrook, Jr.

ExploreA look at the 2021 AJC player of the year

CLASS 6A

Offensive player of the year: Avery Smith, Riverwood

Defensive player of the year: Kyle Efford, Dacula

Coach of the year: Daniel Williams, Hughes

Offense

QB - M.J. Morris, Carrollton, 6-2, 200, Sr.

RB - Jamarion Wilcox, South Paulding, 5-10, 195, Jr.

RB - Justin Williams, East Paulding, 6-0, 205, Sr.

WR - Cayden Lee, Westlake, 6-0, 175, Jr.

WR - Joshua Thompson, Johns Creek, 5-11, 170, Sr.

TE - Tyrus Washington, Lee County, 6-3, 235, Sr.

OL - Kanaya Charlton, Brunswick, 6-5, 340, Sr.

OL - Tyler Gibson, Johns Creek, 6-5, 290, Sr.

OL - Johnathan “Bo” Hughley, Hughes, 6-7, 291, Jr.

OL - Connor Lew, Kennesaw Mountain, 6-4, 285, Jr.

OL - Jacarrius Peak, Valdosta, 6-6, 290, Sr.

ATH/QB - Avery Smith, Riverwood, 6-0, 180, Sr.

PK - Clay Walters, Paulding County, 5-7, 160, Sr.

Defense

DL - Stephiylan Green, Rome, 6-4, 275, Jr.

DL - Isaac Hubert, Creekview, 6-2, 230, Jr.

DL - Zachariah Keith, Douglas County, 6-5, 260, Jr.

DL - Ka’Shawn Thomas, Brunswick, 6-2, 315, Jr.

LB - Kyle Efford, Dacula, 6-1, 230, Sr.

LB - Malik Spencer, Buford, 6-1, 175, Sr.

LB - Aubrey Smith, Buford, 6-2, 230, Sr.

LB - Michael Watson, Hughes, 6-3, 220, Sr.

DB - Malcolm Jones, Lee County, 6-1, 195, Sr.

DB - JaDarian Rhym, Valdosta, 6-2, 185, Sr.

DB - Avieon Terrell, Westlake, 5-11, 175, Jr.

DB - Terian Williams, Johns Creek, 5-11, 175, Sr.

P - Charlie Cooper, Tucker, 6-0, 180, Sr.

Honorable mention

DL Joshua Barker, Kell, Jr.

DL Eric Brantley, Valdosta, So.

LB Vincent Canosa, Allatoona, Jr.

LB Jayden Bethea, Dacula, Jr.

LB Shakai Woods, Douglas County, Jr.

LB/FB Nathan Norys, Buford, Sr.

MLB Ryan Green, Shiloh, Sr.

OL Madden Sanker, South Paulding, Jr.

OL Chandler Strong, Houston County, Sr.

OL Luke Sudul, Pope, Sr.

QB Ashton Daniels, Buford, Sr.

QB Zach Harris, Cambridge, Sr.

QB R.J. Johnson, Westlake, Jr.

RB Simeon Askew, Houston County, Sr.

RB Tyler Stevens, Creekview, Sr.

RB Joe Hampton, Evans, Sr.

RB Antonio Martin, Hughes, Sr.

RB Ousmane Kromah, Lee County, Fr.

RB/DB C.J. Clinkscales, Buford, Sr.

WR Terrell Carmichael, Carrollton, Sr.

WR Savion Riley, Kennesaw Mountain, Sr.

WR Martel Hight, Rome, Jr.

WR/DB Isaiah Bond, Buford, Sr.

WR/DB Centavious Lowe, Northside-Warner Robins, Sr.

ExploreA look at the 2021 AJC Super 11

CLASS 5A

Offensive player of the year: Thomas Castellanos, Ware County

Defensive player of the year: Victor Burley, Warner Robins

Coach of the year: Tim Barron, Villa Rica

Offense

QB - Thomas Castellanos, Ware County, 5-11, 195, Sr.

RB - Damari Alston, Woodward Academy, 5-11, 205, Sr.

RB - Justice Haynes, Blessed Trinity, 5-10, 195, Jr.

WR - K.D. Hutchinson, Harris County, 5-8, 175, Sr.

WR - Daveon Walker, Warner Robins, 6-2, 180, Sr.

OL - C.J. Brooks, Warner Robins, 6-1, 270, Sr.

OL - Jackson Cannon, Ola, 6-5, 305, Sr.

OL - Jalen Farmer, Eastside, 6-5, 325, Sr.

OL - Shadre Hurst, Cartersville, 6-2, 260, Sr.

OL - Kendrick Kirby, Calhoun, 6-1, 280, Sr.

ATH - JaFredrick Perry, Warner Robins, 5-9, 185, Sr.

ATH - Cole Speer, Calhoun, 6-0, 180, Sr.

PK - Chase Folser, Ola, 6-0, 160, Sr.

Defense

DL - Victor Burley, Warner Robins, 6-4, 278, Jr.

DL - T.J. Hill, Whitewater, 6-3, 230, Sr.

DL - A.J. Hoffler, Woodward Academy, 6-4, 235, Jr.

DL - Dailen Howard, Clarke Central, 6-1, 243, Jr.

LB - Vincent Hill, Creekside, 6-1, 210, Sr.

LB - Dwight Johnson, Dutchtown, 6-0, 205, Jr.

LB - Mavrick Torrico, Blessed Trinity, 6-0, 215, Jr.

LB - Donovan Westmoreland, Griffin, 6-0, 215, Sr.

DB - Christian Harrison, Woodward Academy, 6-1, 185, Sr.

DB - Dainsus Miller, Creekside, 5-11, 170, Sr.

DB - Marc Stampley, Starr’s Mill, 6-0, 170, Sr.

DB - Jack Tchienchou, St. Pius, 5-11, 175, Jr.

P - Evan West, Jones County, 5-8, 160, Sr.

Honorable mention

DL Javeon Miller, Creekside, Jr.

DB Jacob Ray, Cartersville, Sr.

DL Kanye Varner, Jonesboro, Sr.

DL Tyree Weathersby, New Manchester, Jr.

LB Ian Lowe, Cass, Sr.

LB Popo Aguirre, Whitewater, Jr.

LB/DL Cameron Wingo, Decatur, Sr.

LB/FB Shug Bentley, St. Pius, Jr.

LB Brandon High, Coffee, Sr.

OL/DL Micaiah Shaber, Starr’s Mill, Sr.

QB Christian Lewis, Calhoun, Sr.

QB Brooks Pangle, Greenbrier, Sr.

QB John Alan Richter, Jones County, Sr.

QB Cooper Corey, Harris County, Sr.

RB Caden Williams, Calhoun, So.

RB Amari White, Cartersville, Sr.

RB Dallas Johnson, Eastside, Sr.

RB Javious Bond, Jones County, Jr.

RB Cartevious Norton, Ware County, Sr.

RB/DB Gage Leonard, Calhoun, Sr.

RB/DB Ty Mckey, Villa Rica, Sr.

WR Malcolm Simmons, Jonesboro, So.

WR Kenric Lanier, Decatur, Jr.

WR Zion Ragins, Jones County, So.

WR/DB Damare Franklin, Veterans, Jr.

ExploreA look at the 2021 AJC all-metro team

CLASS 4A

Offensive player of the year: Holden Geriner, Benedictine

Defensive player of the year: Mykel Williams, Hardaway

Coach of the year: Danny Britt, Benedictine

Offense

QB - Holden Geriner, Benedictine, 6-4, 215, Sr.

RB - Jaiden Credle, Carver-Columbus, 6-1, 180, Sr.

RB - Justin Thomas, Benedictine, 5-11, 180, Sr.

WR - Ray Morrison, Northwest Whitfield, 6-2, 185, Sr.

WR - Za’Quan Bryan, Benedictine, 5-11, 175, Jr.

TE - Daequan Wright, Perry, 6-4, 225, Sr.

OL - Donovan Haslam, Perry, 6-4, 300, Sr.

OL - Ashton Jackson, Jenkins, 6-4, 330, Sr.

OL - Jycel Mosley, LaGrange, 6-1, 305, So.

OL - Steven Nahmias, Marist, 6-3, 280, Sr.

OL - Elijah Pritchett, Carver-Columbus, 6-6, 280, Sr.

ATH/QB - Kameron Davis, Dougherty, 5-11, 205, So.

PK - Bridger Jones, Columbus, 5-10, 180, Sr.

Defense

DL - Qua Birdsong, Troup, 6-2, 205, So.

DL - Gabe Harris, Thomas County Central, 6-5, 245, Jr.

DL - Andrew Mannelly, Marist, 6-1, 200, Sr.

DL - Mykel Williams, Hardaway, 6-6, 265, Sr.

LB - Kadin Bailey, Jefferson, 6-2, 200, Sr.

LB - Gary Davis, Cairo, 6-0, 205, Sr.

LB - Holden Sapp, Benedictine, 6-2, 226, Sr.

LB - C.J. Washington, Cedartown, 6-2, 225, Sr.

DB - Khalil Barnes, North Oconee, 6-1, 185, Jr.

DB - Deyon Bouie, Bainbridge, 6-0, 180, Sr.

DB - Jack Fabris, North Oconee, 6-2, 185, Jr.

DB - Quantaves Gaskins, Hapeville Charter, 6-1, 190, Sr.

P - Ripp Perez, Marist, 6-0, 190, Jr.

Honorable mention

DB Antonio Watts, Carver-Columbus, Sr.

DB Michael Merriweather, Carver-Columbus, Sr.

DB Elijah West, Dougherty, Sr.

DB Senquavious Alsobrooks, Spalding, Sr.

DB/QB Malaki Starks, Jefferson, Sr.

DL Cameron Crowell, Carver-Columbus, Sr.

DL Darron Reed, Carver-Columbus, Jr.

DL Jai Barnes, Cedartown, Sr.

DL Stantavious Smith, Dougherty, Jr.

DL Ryan Phelan, Marist, Sr.

DL/LB Omarion Knight, Baldwin, Sr.

DL Isaiah Mitchell, Luella, Sr.

LB Ian Hackney, Riverdale, Sr.

OL Anthony Suttles, Dougherty, Sr.

OL Kam Bing, New Hampstead, Sr.

OL Jacob Klein, Ridgeland, Sr.

QB Devin Riles, Carver-Columbus, Sr.

QB David Renard, Flowery Branch, Sr.

QB Armar Gordon, Perry, Jr.

RB Robert Edwards, Columbus, Sr.

RB Jayden Brown, Miller Grove, Sr.

RB Dominic Elder, North Oconee, Jr.

RB Nazir Berry, Spalding, Sr.

RB/LB Sammy Brown, Jefferson, So.

TE Kaden Sonnabend, New Hampstead, Sr.

CLASS 3A

Offensive player of the year: Rashod Dubinion, Cedar Grove

Defensive player of the year: Christen Miller, Cedar Grove

Coach of the year: John Adams, Cedar Grove

Offense

QB - Geimere Latimer, Sandy Creek, 5-10, 170, Jr.

RB - D.J. Bell, Pierce County, 5-10, 175, Jr.

RB - Rashod Dubinion, Cedar Grove, 5-11, 210, Sr.

WR - Tyler Griffin, Southeast Bulloch, 6-4, 200, Sr.

WR - Cam’ron Lacy, Stephens County, 5-9, 160, Jr.

TE - Jake Johnson, Oconee County, 6-5, 235, Sr.

OL - Mateo Guevara, Cherokee Bluff, 6-4, 285, Sr.

OL - Addison Nichols, Greater Atlanta Christian, 6-5, 310, Sr.

OL - Kristian Phillips, Salem, 6-4, 305, Sr.

OL - Chance Reid, Morgan County, 6-4, 275, Sr.

OL - Moses Umoren, Carver-Atlanta, 6-5, 270, Sr.

ATH/QB - Selatian Straughter, Monroe Area, 6-0, 180, Sr.

PK - Luke Brown, North Hall, 6-3, 190, Sr.

Defense

DL - Darris Smith, Appling County, 6-6, 225, Sr.

DL - Quentel Jones, Peach County, 6-2, 315, Sr.

DL - Carlton Madden, Cedar Grove, 6-4, 233, Sr.

DL - Christen Miller, Cedar Grove, 6-5, 285, Sr.

LB - Donelius Johnson, Pierce County, 6-0, 210, Sr.

LB - Dennis Mims, Appling County, 5-9, 190, Sr.

LB - Jeremiah Telander, North Hall, 6-2, 210, Jr.

LB - Whit Weeks, Oconee County, 6-3, 210, Jr.

DB - A.J. Brown, Crisp County, 6-3, 195, Jr.

DB - Daytin Baker, Pierce County, 5-11, 175, Sr.

DB - Will Hardy, Greater Atlanta Christian, 6-2, 190, Sr.

DB - Kayin Lee, Cedar Grove, 6-0, 185, Jr.

P - Alex Bacchetta, Westminster, 6-3, 228, Sr.

Honorable mention

DB Kaleb Cost, Sandy Creek, Jr.

DB/WR Darius Johnson, Oconee County, Sr.

DL Adonijah Green, Cedar Grove, Jr.

DL Kindarius Green, Thomson, Sr.

LB Julian Fox, Crisp County, Jr.

LB Quinshawn Hearst, Thomson, Jr.

LB Jakyri Jones, Monroe Area, Jr.

OL Austin Starr, Mary Persons, Sr.

OL Ethan Westmoreland, Stephens County, Sr.

OL/DL Ty Everson, Pierce County, Sr.

QB Zach Holtzclaw, Dawson County, Sr.

QB Seth Griffin, North Murray, Jr.

RB Jarveous Brown, Carver-Atlanta, Sr.

RB Quintavious Lockett, Carver-Atlanta, Sr.

RB Jayquan Smith, Cherokee Bluff, Sr.

RB J.L. Lackey, Hart County, Sr.

RB Duke Watson, Mary Persons, So.

RB Alan Jones, Monroe Area, Jr.

RB Kevin Rochester, North Hall, Sr.

RB Kori Dumas, Ringgold, Sr.

TE Holden Staes, Westminster, Sr.

WR Janiran Bonner, Cedar Grove, Sr.

WR Miles Thornton, Sandy Creek, Sr.

WR/DB DeAndre Buchannon, Carver-Atlanta, Jr.

WR/DB Dennis Sims, Rockmart, Jr.

CLASS 2A

Offensive player of the year: Gunner Stockton, Rabun County

Defensive player of the year: E.J. Lightsey, Fitzgerald

Coach of the year: Tucker Pruitt, Fitzgerald

Offense

QB - Gunner Stockton, Rabun County, 6-1, 215, Sr.

QB/RB - Clay Hyatt, Haralson County, 6-1, 215, Sr.

RB - Keyjuan Brown, South Atlanta, 5-10, 205, Jr.

RB - DeNorris Goodwin, Fitzgerald, 5-10, 175, Sr.

WR - Jaden Gibson, Rabun County, 6-1, 180, Jr.

WR - Jalon Kilgore, Putnam County, 6-2, 195, Jr.

OL - Jackson Akins, Heard County, 6-2, 305, Sr.

OL - Donnie Brown, Northeast, 6-5, 280, Sr.

OL - Nate Lewis, Jeff Davis, 6-3, 265, Sr.

OL - Will McCraw, Rabun County, 6-4, 250, Sr.

OL - William Stimmel, Lovett, 6-3, 252, Sr.

ATH - Ty Adams, Swainsboro, 6-0, 175, Jr.

PK - Brody Derringer, Bremen, 6-3, 170, Sr.

Defense

DL - Michael Crumbley, Putnam County, 6-2, 290, Sr.

DL - Marquez Harris, Columbia, 6-3, 220, Sr.

DL - Scooter Slappy, Bleckley County, 5-9, 220, Sr.

DL - Colton Smith, Washington County, 6-2, 225, Jr.

LB - C.J. Allen, Lamar County, 6-2, 218, Jr.

LB - Ty Anderson, Thomasville, 6-0, 205, Sr.

LB - Stevie Bracey, Lovett, 6-2, 226, Sr.

LB - E.J. Lightsey, Fitzgerald, 6-2, 210, Sr.

DB - Jimmy Bowdry, Thomasville, 6-1, 180, Sr.

DB - Kaleb Hutchinson, Westside-Augusta, 6-0, 175, Sr.

DB - Blake Matthews, Bremen, 6-3, 200, Sr.

DB - Joseph Williams, Thomasville, 6-1, 175, Sr.

P - Hayden Futch, Berrien, 6-1, 165, Jr.

Honorable mention

ATH Malachi Jackson, McNair, Jr.

ATH Isaiah O’Neal, Heard County, Sr.

WR/DL Jonathan Echols, Heard County, So.

DB Rowan Burdick, Chattooga, Sr.

DL Riley Bell, Haralson County, Sr.

DL/OL B’Anthony Wade, Early County, So.

LB Jaden Stanley, Fitzgerald, Sr.

LB Tre Chandler, Jeff Davis, Sr.

OL Xavier Walker, Fitzgerald, Jr.

OL Tra’lyvion Harris, Swainsboro, Jr.

OL/DL Justin Brett, Washington County, Sr.

OL/DL Tim Hill, Westside-Augusta, Sr.

LB Nick Jordan, Jefferson County, Sr.

LB Ja’Quavious Lattimore, Swainsboro, Sr.

QB Travion Solomon, Northeast, Sr.

QB Gerald Kilgore, Putnam County, Sr.

QB Seth Reece, Fannin County, Sr.

RB Jahvon Butler, Bleckley County, Jr.

RB Jamarion Walker, Cook, Sr.

RB D.J. Rogers, Pepperell, Jr.

RB Cedrion Brundage, Putnam County, Sr.

TE/LB Kaden Mullins, Haralson County, Sr.

TE/LB Bryce Dickerson, Elbert County, Sr.

WR Carlos Billingslea, Callaway, Sr.

WR/DB Jalon Jaynes, Dodge County, Sr.

CLASS A PRIVATE

Offensive player of the year: David Dallas, Trinity Christian

Defensive player of the year: Josh Cole, Fellowship Christian

Coach of the year: Kenny Dallas, Trinity Christian

Offense

QB - David Dallas, Trinity Christian, 6-0, 195, Sr.

RB - Johness Davis, Athens Christian, 5-10, 210, Sr.

RB - Dominick Cosper, Trinity Christian, 6-1, 193, Sr.

WR - Josh Dallas, Trinity Christian, 6-2, 209, Sr.

WR - Bailey Stockton, Prince Avenue Christian, 5-10, 170, Jr.

TE - Cole Spence, Mount Pisgah Christian, 6-6, 230, Sr.

OL - Wyatt Anderson, Heritage-Newnan, 6-3, 290, Sr.

OL - Trey Butts, Mount de Sales, 6-2, 280, Sr.

OL - Gus Gammage, Darlington, 6-4, 285, Jr.

OL - Jakobe Harmon, Holy Innocents’, 6-3, 281, Sr.

OL - Zechariah Owens, Eagle’s Landing Christian, 6-7, 350, Jr.

ATH - Patrick Shelley, Darlington, 6-3, 185, Sr.

PK - Brooks Sturgeon, Wesleyan, 6-2, 180, Sr.

Defense

DL - Troy Ford, Calvary Day, 6-2, 245, Jr.

DL - Zavion Hardy, Tattnall Square, 6-6, 240, Jr.

DL - Johnerio Holt, Athens Academy, 6-2, 280, Sr.

DL - Jacobi Murray, Holy Innocents’, 6-3, 278, So.

LB - Coleman Cauley, First Presbyterian, 6-2, 220, Sr.

LB - Josh Cole, Fellowship Christian, 6-2, 220, Sr.

LB - Christian Hanson, Trinity Christian, 6-2, 225, Sr.

LB - Caleb LaVallee, Whitefield Academy, 6-1, 215, Jr.

DB - Aaron Gates, Trinity Christian, 6-1, 190, Jr.

DB - Colton Hood, Eagle’s Landing Christian, 6-0, 175, Jr.

DB - R.J. Johnson, Eagle’s Landing Christian, 6-2, 175, Jr.

DB - Jack Luttrell, Hebron Christian, 6-2, 180, Jr.

P - Mack Mikko, Heritage-Newnan, 5-9, 160, Jr.

Honorable mention

DB Josh Britt, Prince Avenue Christian, Jr.

DB/QB Caleb Perry, Pacelli, Sr.

DB/RB Keondre Glover, Stratford Academy, Jr.

DB/WR Bryce Wilcox, Trinity Christian, Sr.

DL/RB Dylan Thornton, Brookstone, Jr.

DL Terry Simmons, Calvary Day, Jr.

LB Jason Reynolds, Eagle’s Landing Christian, Sr.

LB Austin Taylor, Mount Vernon, Sr.

LB Peyton Cromwell, Savannah Christian, Sr.

LB Ryan Earl, Trinity Christian, Jr.

LB/TE Jacob Cruz, North Cobb Christian, Jr.

OL Ian Geffrard, Whitefield Academy, Jr.

OL/DL Duncan Johnson, Aquinas, Jr.

QB Jake Merklinger, Calvary Day, So.

QB Aaron Philo, Prince Avenue Christian, So.

QB Barry Kleinpeter, Savannah Country Day, Sr.

QB Jett Miller, Wesleyan, Sr.

QB/DB Patrick Shelley, Darlington, Sr.

RB/LB Solomon Locke, Christian Heritage, Sr.

RB/LB Ethan Joseph, King’s Ridge Christian, Sr.

RB Sam Griffith-Tesch, Mount Paran Christian, Sr.

TE Mike Smith, Calvary Day, So.

WR Jackson Moore, First Presbyterian, Sr.

WR Jonathan Gallinaro, Mount Vernon, So.

WR Elijah Dewitt, Prince Avenue Christian, Jr.

WR/DB Branden Strozier, St. Francis, Jr.

CLASS A PUBLIC

Offensive player of the year: Omari Arnold, Brooks County

Defensive player of the year: Kenwan Felton, Macon County

Coach of the year: Maurice Freeman, Brooks County

Offense

QB - Abe Stowe, Wilcox County, 6-1, 175, Jr.

RB - Omari Arnold, Brooks County, 5-8, 175, Sr.

RB - Rob Brown, Trion, 6-0, 205, Sr.

WR - Willie Brown, Brooks County, 6-2, 180, Sr.

WR - Marcus Sanders, Macon County, 6-3, 190, Sr.

OL - Garrett Gordon, Mount Zion-Carroll, 6-3, 280, Sr.

OL - Christian Martinez, Metter, 6-0, 285, Sr.

OL - Devin McRae, Telfair County, 6-4, 272, Jr.

OL - Bryce Miller, Wheeler County, 6-4, 295, Jr.

OL - O’marion Jackson, Warren County, 6-4, 325, Sr.

ATH/QB - Dalen Cobb, Washington-Wilkes, 5-11, 185, Sr.

ATH/QB - Robert McNeal, Bowdon, 5-10, 160, Jr.

PK - Osbel Vazquez, Dooly County, 5-10, 200, Sr.

Defense

DL - Pier Barron, Macon County, 6-3, 310, Sr.

DL - Trey Jackson, Brooks County, 6-0, 185, Sr.

DL - Will Jones, McIntosh County Academy, 6-1, 230, Sr.

DL - Eli Roberts, Irwin County, 6-5, 195, Sr.

LB - Sidney Blackwell, Schley County, 5-11, 190, Sr.

LB - Kenwan Felton, Macon County, 6-3, 225, Sr.

LB - Nehemiah McCoy, Irwin County, 5-10, 195, Sr.

LB - Trey Woods, Georgia Military, 6-0, 220, Sr.

DB - Danny Cheley, Metter, 5-8, 170, Sr.

DB - Nick Cull, Seminole County, 5-11, 175, Sr.

DB - Trey Huff, Lincoln County, 5-11, 175, Jr.

DB - Jalewis Solomon, Schley County, 6-1, 190, So.

P - Micheal Underwood, Manchester, 6-3, 180, Sr.

Honorable mention

ATH Brandon Denmark, Montgomery County, Sr.

DB Andrew Hopson, Bowdon, Sr.

DB/RB Qua Ashley, Dublin, Sr.

DL/OL Brantley Willbanks, Trion, Sr.

DL/OL Isaiah Turner, Wilcox County, Sr.

LB C.J. Zellars, Lincoln County, Sr.

LB Jayden Parker, Pelham, Sr.

LB Jakedrian Wright, Chattahoochee County, Sr.

LB/FB De’Vontae James, Terrell County, Jr.

LB/RB Zayden Walker, Schley County, Fr.

QB Jamal Sanders, Brooks County, Jr.

QB Cody Soliday, Irwin County, Jr.

OL Mason Gaddis, Commerce, Sr.

RB Germivy Tucker, Johnson County, Jr.

RB Tevin Gartrell, Lincoln County, Sr.

RB Marlon Mitchell, Macon County, Jr.

RB Jaylen Lilley, Charlton County, Jr.

RB Josh Kelly, Metter, Sr.

RB Kyle Oakes, Towns County, Sr.

RB Elijah Stephens, Turner County, Sr.

TE/DL Colin Jackson, Miller County, Sr.

WR Xavier Brantley, Montgomery County, Sr.

WR Brandon Smallwood, Wheeler County, Sr.

WR/DB Kish Wright, Lanier County, Sr.

ATH Azaria Smith, Turner County, Sr.