Prep Zone

Atlanta high school sports news from The Atlanta Journal-Constitution
Caption

List: Former AAAAA football players on college rosters

Below are former Georgia high school players from current Class AAAAA schools who were on college football rosters during the 2018 season. The work was compiled by Steve Slay and formatted for AJC.com by Todd Holcomb.

» Class-by-class breakdown:  Class AAAAAAA | Class AAAAAA | Class AAAA | Class AAA | Class AA | Class A

Region 1

Bainbridge – Dameon Pierce, Florida; Zyon McGee, Georgia Southern

Harris County – A.K. Wortham, Manchester; Charlie Love, Alfred State; Darius Blackmon, Clark-Atlanta; Jacquez Williams, Western Carolina; Jordan Griffin, Carson-Newman; Juan O'Neal, Stetson; Koby Clarke, West Georgia; Nakia Grier, Indiana State; Reed Mallard, Union-Ky.; Tae Crowder, Georgia; TaQuon Marshall, Georgia Tech; Tre'von Hudson, Union-Ky.; Tyler McGarr, Cincinnati

Recommended for you

Recommended for you

Recommended for you

Most read

  1. 1 Experts warn of trafficking ahead of Super Bowl 53
  2. 2 Who is Zephen Xaver, the alleged Florida SunTrust Bank shooter?
  3. 3 Atlanta attorney questions Opera's security in client's sexual assault

Thomas County Central – Adam Choice, Clemson; Austin Bryant, Clemson; Ernest Harris, Sam Houston State; Gavin Wilson, Valdosta State; Kelias Williams, Albany State; Malcolm McClenton, Valdosta State; Martavous McCray, East Central CC; Mason Lawing, Mercer; Matthew Prather, Reinhardt; Quintavious Cooksey, Cumberland-Tenn.; Trae Johnson, Cumberland-Tenn.

Veterans – Amarrian Brown, Highland CC; Chris Watts, Point; Cortez Broughton, Cincinnati; Isaiah Gray, Central Oklahoma; Jaylen Lowder, Fort Valley State; Jeremy Horton, Tennessee-Martin; Josh Lee, Tennessee Tech; Justin Booket, Berry; Justin Stevens, Reinhardt; Kaiman Smith, Huntingdon; Logan Byrd, Arizona Western CC; Lucas Paschal, Hamline; Rashaad Bolton, Army

Warner Robins – Christian Armstrong, Florida State; Christopher Georgia, Murray State; Conner Johnson, Tusculum; Dillon Braunstein, Fort Valley State; Eli Mashburn, Fort Valley State; Eric Williams, Fort Valley State; Isaac Tillman, Point; Ivan Corbin Jr., Georgia Southern; Jaeven West, West Georgia; Jamal Shakir, LaGrange; Jam'l Dillard, Lenoir-Rhyne; Jarius Burnette, Grossmont CC; Jarius Evans, Iowa Wesleyan; Julius Cobbs, West Georgia; Kaman Cooper, East Tennessee State; Marquez Callaway, Tennessee; Sam Bish, Merchant Marine

Region 2

New Hampstead – Calvin Turner Jr., Jacksonville; Chris Scott, Savannah State; Jaelen Flowers, Glennville State; Jalen DeLaFuente, North Carolina Wesleyan; Jeremiah Daniels, Glennville State

South Effingham – Anthony Beck II, Georgia Southern; Connor Vasher, Savannah State; Corey Horne, Gardner-Webb; Josh Mercer, Garden City CC; Kareem Taylor, Kennesaw State; Makenly Newbill, Valdosta State; Makenzy Newbill, Shorter; Matthew Brown, Georgia; T.J. Williams, Cumberlands-Ky.; Travis Simmons, Kennesaw State; Tyler Hagan, Savannah State; Tyler Pullum, Shorter

Statesboro – Anthony Gore Jr., Kennesaw State; Caleb Dowden, Mercer; Samad Foster, Reinhardt; Tupac Lanier, Shorter; Zach Anderson, Shorter

Ware County – Allen Jones, Clark-Atlanta; Dedrick Mills, Garden City CC; Ernest Jones, South Carolina; Hakeem Dillard, West Georgia; J.J. Howard, St. Francis-Ill.; Jalynn Strickland, North Carolina State; JeMar Lincoln, Furman; Jordan Turner, LaGrange; Raekwon Chatman, West Georgia; Rosheem Collins, Middle Tennessee; Steven Wright, Southeastern Louisiana; Trey Cobb, Appalachian State; Tristan Yeomans, Kentucky; Xavier Clemmons, Tusculum

Wayne County – Billy Parker, Mercer; Caleb Martin, Dartmouth; Dorian Badami, Saginaw Valley State; Ean Allen, Bethune-Cookman; Jeremiah Littles, South Alabama; Jeremy Patterson, Tennessee State; Kendall Henderson, Georgia Military JC; Kieran Strong, Albany State; Lamont Trent, Southeastern; Le'Vonte Larry, Kennesaw State; Malique Jackson, Bethune-Cookman; Michael Heflin, West Georgia; Nick Belz, West Florida; Spencer Pearce, Antelope Valley CC; Taylor Heflin, Navy; Thomar Smith, Chadron State; Trenquelle Holloway, Allen; Zackury Fuller, Carson-Newman

Region 3

Fayette County – Anthonie Powell, Richmond; Ashton Jackson, West Georgia; Desmond Fletcher, Alabama A&M; Jamarcus Williamson, Charleston; James Hawkins, Albany State; Kevin Zachary, Shorter; Noah Alford, Dordt; Sean Harper, Tulane; Trent Carrington, Presbyterian; Tyler Brown, Cumberland-Tenn.

Griffin – Ari Drake, Brevard; Brandon Berry, Syracuse; Christian Owens, Georgia State; Cody Streit, Ohio Wesleyan; Jalen Trice, LaGrange; Ja'Luntray Hatcher, Lenoir-Rhyne; Jaquez Parks, Georgia State; Jaylon Harden, Furman; Kerrson Aikens, Tuskegee; Keyston Fuller, Duke; Malik Miller, Air Force; Malik Route, Grambling State; Malik Taylor, Lenoir-Rhyne; Marquez Martin, Savannah State; Niykiem Floyd, Fort Valley State; Noah Clowers, Point; Quandarius Weems, Furman; Rodolphus Willis, Benedict; Santo Dunn, Morehouse; Scooter Williams, Reinhardt; Tylan Morton, Hinds CC; Xavier Friloux, Tuskegee

Jonesboro – C.J. Marria, Western Kentucky; Dominic Alexander, Livingstone; Jeff Taylor, Colorado State; Jordan Griffin, Kentucky; Kali James, Tuskegee; Kendall Hillman, Point; Macai Bruce, Wagner; Montralius Mosely, Reinhardt; Saleem Vereen, Albany State; Shawn Lawson, Kentucky; Zerrick Cooper, Jacksonville State

McIntosh – Jake Lackey, Huntingdon; John Parker Romo, Tulsa

Riverdale – Briana Williams, Southern; Chidi Okonya, Duke; Chinedu Okonya, Furman; Deon Andrews, Dodge City CC; Greg White, North Texas; Jakwon Lipscomb, Delta State; Jaylin Barrington, North Carolina Central; Jimmy Henderson, Rocky Mountain; Jordan Sidney, Morehouse; Joseph Cambridge, Miles; Joseph Taylor, Clark-Atlanta; Joshua Moore, Baker; Kevon Slaughter, Minnesota West CC; Le'Marcus Washington, Highland CC; Trey Sanders, Campbell

Starr's Mill – Austin Schriver, Berry; Brandon Rew, Birminghan Southern; Cole Gilley, Kennesaw State; Dion Munerlyn, Minnesota State CC; Lucas Patelles, Georgia Tech; Ned Avies, Point; Terence Harper, Campbell

Whitewater – Amon Crumpton, Clark-Atlanta; Cedrick Gervin II, Catawba; Christian Wafford, Jacksonville State; Collintino Andrews, Stetson; Ian Donald-McIntyre, Georgia; Justin Peck, Brevard; Kyle Dugger, Lenoir-Rhyne; Kyris Barnett, Charleston Southern; Nik Gcabashe, Faulkner; Patrick Dalton, Florida A&M; Ryan May, Mercer; Tyler Crowder, Samford

Region 4

Dutchtown – Cedric Campbell II, Brockport; Chris Joyce, Tulane; Cornelius Andrews, Union-Ky.; Daniel Small, Shenandoah; DeAndre Montgomery, Miami-Ohio; Don Jones, Waldorf; Jonathan Andrews, Army; Jordan Harris, Valdosta State; Joseph Culpepper, Clark-Atlanta; Justin Jordan, Stetson; Justin Richey, Livingstone; Larry McCormick, Guilford; Shanaan McKoy, Guilford; Shicorreus Jones, Valdosta State; Trey Dean III, Florida; Zyaire Horey, Shorter

Eagle's Landing – Aaron Dore, Fort Valley State; Antonio Gibson, Memphis; Bryce Dewberry, Eastern Illinois; Cam Younginer, R.p.i.; Cameron Lewis, East Tennessee State; Corey Holloway, Western Carolina; Emanuel Stores, Highland CC; Jacob Dormevil, Highland CC; Justin Robertson, Birminghan Southern; Ronald Miller, Albany State; Tavon Murray, Carson-Newman; Tyler Guice, Texas A&M-Commerce

Jones County – Andrew Collins, Maryville; Antonio Evans, Miles; Cameron Snead, Miles; Christian Veal, New Mexico Mi - Roswell, Nm; Corlen Williams, Southwestern Oklahoma State; Darius Johnson, Highland CC; Dayton Hunt, Mount St. Joseph; Diondre Champaigne, Georgia State; D'Kel Lowe, Methodist; Drake Bolus, Hutchinson CC; Jacquez Washington, Highland CC; Jaquavius Betha, Lane; Jimmy Haynes, Tuskegee; Leondrae Butts, Hutchinson CC; Nick Singleton, Iowa Western CC; Qua Pitts, Highland CC; River Vaughn, LaGrange; Teldrick Ross, Middle Tennessee; Torrez Finney, Chattanooga; Trey Perkins, St. Mary

Locust Grove – Aubry Payne, Georgia State; Caleb Huntley, Ball State; Champ Leddon, Cumberland-Tenn.; Dezmond Gee, Tuskegee; Dorrius Rodgers, Georgia State; Kendall Grier, Mary; Noah Holland, Miles; Salahssie Donatto, Kansas Wesleyan; Schuyler Martin, Reinhardt

Ola – Ashton Sandy, Millikin; Austin Parker, Georgia Southern; Austin Smith, Georgia Tech; Bryce Lawrence, Mercer; Christopher Rodriguez Jr., Kentucky; Connor Coddington, LaGrange; Dylan McCloud, Savannah State; Jake Hayes, LaGrange; Joseph Rushin, Cumberland-Tenn.; Joshua Rushin, Pikeville; Logan Powell, Georgia Southern; Sauvignon Hayes, Millikin; Tyler Jedding, Reinhardt; Yaroslav Sherling, Georgia Military JC

Stockbridge – Aaron Robinson, Savannah State; Abu Bangura, Florida A&M; Antonio Mallard, Georgia Tech; Austin Donaldson, West Georgia; B.J. Riley, Jacksonville; Brandon Lopes, Austin Peay; Brenton Cox, Georgia; Cameron Gordon, Tuskegee; Charles Wiley, Mississippi; Christopher Hall, Eastern Arizona CC; Damian Bounds, Liberty; David Brown, Fort Valley State; Donovan Manuel, East Tennessee State; Isaiah McFarland, Point; Isaiah Weaver, Point; Ivan Hogans, Tusculum; Jajuan Jackson, Reinhardt; Jalen Holston, Virginia Tech; Jamari Clark, Fort Valley State; Jarius Shade, Miles; Jaylen Lowe, Muskingum; Jazston Turnetine, Hutchinson CC; JeSean Allen, Alabama State; Josh Hall, Cumberlands-Ky.; Joshua Amanfo, North Alabama; Kelton Dawson, Georgia Tech; Ken Webster, Mississippi; Kendrick Duncan Jr., Georgia Southern; Malachi Brown, Albany State; Marquez Ezzard, Miami-Fla.; Matthew Foster, Alabama State; McKee Bounds, Point; Mike Price, Appalachian State; Nasir Greer, Wake Forest; Rico Sanders, Savannah State; Ryan Massey, Point; Sidney Snyder, Miles; Titus Davis, Central Florida; Tyree Turner, South Alabama; Wes Guilford, Birminghan Southern; Willie Thornton, Muskingum

Union Grove – Charles Valentine, Seton Hill; Ian Schumaker, Reinhardt; Jonathan Slade, LaGrange; Shawn Davis, Georgia Tech

Woodland (Stockbridge) – Alex Findura, Bloomsburg; Cameron Lucas, Desert CC; Daquan Mosley, Wingate; Gregory Matthews, Miles; Isaiah Isaac, Fort Valley State; Jalen Echols, Union-Ky.; James Ohonba, Michigan State; JayQuan Coles, Tennessee Tech; Jevius Terry, Fort Valley State; Johnathon Scandrett, Florida International; Kareem Rogers, Mercer; Kobie Lain, Southern; Michael Baker Jr., Jacksonville; Michael Tanks, Point; Noah Waller, Fort Valley State; Shakeel Shaw, Delta State; Shakur Brown, Michigan State; Terrance Ellis, Alabama State; Tre Allen, Georgia Southern; Wallace Corker, Alabama State; Yusuf Corker, Kentucky

Former Griffin running back Santo Dunn, now a sophomore at Morehouse, was the SIAC offensive player of the year in 2018. Dunn managed to rush  for 1,085 yards as a Griffin senior in 2016, when teammate Tylan Morton set the state record for passing yards (4,741) in a season.  (Morehouse Athletics)

Region 5

Arabia Mountain – Camiel Grant, Mercer; Dante' Ferguson Jr., Tennessee State; Destinn Middleton, Limestone; Elijah Hill, Jackson State; Eric Ross, Valdosta State; Falcoe Johnson, Wingate; Jabari Meyers, Iowa Western CC; Jadon Salter, Sierra CC; Jakobi Meyers, North Carolina State; Jonathan Slaton, Charleston Southern; Kayton Samuels, Indiana; Khalil Miller, Davidson; Malick Mbodj, Cincinnati; Manny Moton, Hamline; Melvin Idlette, Morehouse; Mike Miller, Catawba; Preston Johnson, Arkansas State; Richard Taylor, Missouri; Samad Noble, Morehouse; Terray Bryant, Youngstown State; Theo Eboigbe, Kent State; Xavius Mitchell, Alabama State

Chamblee – Adrian Russ, Rhodes; Antonio Chapman, Texas College; Chad O'Melia, Birminghan Southern; Cornelius Gyamfi, Wooster; Hamilton Hall, Mississippi; Sam Hutson, Northland CC; Tate Lasher, Birminghan Southern; Xzavier Shugars, Eastern Illinois

Clarkston – None.

Columbia – Andre Brown Jr., Indiana; Brandon Kemp, Valdosta State; Chris Jones, Delta State; Derek Simmons, Savannah State; Deshon Cooper, Georgia Southern; Jaquez Jackson, Clark-Atlanta; Ken Hike Jr., Tuskegee; LaVar Gardner, Samford; Ramone Ward, Jackson State; Shadell Bell, Coastal Carolina; Sydney Parham, Shorter; Terrance Snelling, Shorter; Terronne Prescod, North Carolina State; Tony Craig, Point

Cross Keys – Wale Ashaye, Campbell

Lithonia – Addison Ford, Fort Valley State; Chris Nassau, San Bernardino Valley CC; Christopher Tobin, Gardner-Webb; DeAndre Vickers, Livingstone; Denzel Veale, Tuskegee; Jordan Smith, Butler CC; Keyondric Buchanan, Greensboro; Khaylan Williams, Navy; Malachi Jenkins, Morgan State; Michael Spraudling, Nichols; Oral Varcciann, Hampton; Rico Bruton, North Alabama; Robert Hatchett, Butler CC; Tylon Patterson, Mesa CC; Zion Dorsett, Fort Scott CC

Miller Grove – Brandon Booker, West Georgia; Caleb Tannor, Nebraska; Curtis Woods, West Georgia; Dijon Williams, Georgetown; Dustin Ingram, Allen; Jalen Stuckey, Delta State; Mathew Priester, Morehouse; Norman Thrasher, Valdosta State; Ray Tillman, East Carolina; Raylon Richardson, Grambling State; Samuel France, San Jose CC; Semaj Williams, Livingstone

Southwest DeKalb – Brandon Onuorah, West Georgia; Brandon Wiggs, Grambling State; Bryan Powell, Fort Scott CC; Dakarai Hamilton, Northeastern State; Fransisco Hunter, Delta State; Gabe Richardson, Arkansas; Glendrell Byrd, Fort Valley State; James Shaw II, Kentucky State; Jeffrey Hines, Shaw; Jonathan Green, Bluefield; Justin Tomlin, Georgia Southern; Marquez Gilmore, Kansas Wesleyan; Rock Ya-Sin, Temple; Timerik Cook, Tennessee State; Trey Craddock, Reinhardt

Region 6

Banneker – Adonai Parsons, Allen; Dionte Bonneau, Albany State; Donya Williams, South Carolina State; Horace Roberts, Samford; Jahmmir Taylor, South Alabama; Jeremiah Roberts, Samford; Tarique Dennis, Albany State; Toney Booker, West Hills CC; Vashonn Bledsoe, Savannah State

Carver (Atlanta) – Aaron Williams, Nebraska; Bryce Wilson, Western Carolina; E.J. Thomas, Kansas State; Ed Curney, Georgia State; Greg Payton, Highland CC; Jatavius Ponder, Carson-Newman; Jerimiah Abby, Southern; Kentrell Barber, Missouri; Loren Young, Tennessee-Martin; Nicario Harper, Southern Mississippi; Nigel Walton, Murray State; Octavious Battle, South Florida; Smoke Monday, Auburn; Tre'vion Baker, Morehouse

Decatur – Andrew Brown, Chattanooga; Brandon Crawford, Brevard; Demetrius Cooley, Tennessee State; Dominic Antinozzi, Allegheny; Elijah Rachell, Maryville; Keegan Schimmelman, Frostburg State; Noah Fisher, Tulane; Xyron Jackson, Virginia State

Grady – Amyr Smith, Morehouse; Caylin Newton, Howard; Cincere Mason, Kennesaw State; Darren Dowdell, Winston-Salem State; DiMarcus Clay, Furman; Jacquez Sloan, Western Kentucky; Jaelin Whitt, Georgia State; Jamand Glass, Samford; Javier Russell, Fort Valley State; Jeffery Black, North Carolina Wesleyan; Keenan Marr, Hampton; Kemari Averett, Louisville; Marlon Character, Louisville; Quillan Felton, Butler CC; Satchel Crawford, Reinhardt

Lithia Springs – Darren Palmer, U.n.l.v.; Jerkevion Goodloe, Tuskegee; Kamari Williams, Northern Colorado; Lindon Ross II, Culver-Stockton; Marzavion Dix, West Georgia

Maynard Jackson – Hassan Hall, Louisville; Larry Brown III, Alabama State; Woodie Jones, Savannah State

North Springs – Amir Atwood, Notre Dame-Ohio; Brian Adams, Antelope Valley CC; Caleb Neely, Concordia-Ill.; Caleb Redd, Nichols; Cortez Roberts, Murray State; Derrien Wright, Shaw; Evan Murphy, Presbyterian; Graylin Stokes, Allen; Jahvon Millard, North Texas; Jalen Willingham, Urbana; Josh Vinson, Reinhardt; Justin Ruiz, Highland CC; Rees Viersen, Washington-Mo.; Tahmaj Frost, Savannah State

Riverwood – Bobby Hope, Berry; Brennen Suttle, Centre; Grant Drakeford, The Citadel; Izaiah Prouse-Lackey, Florida State; Javion Tinsley, Occidental; Jeheziel Dukes, Albany State; John Beckley, Wofford; Khai Anderson, Georgia State; Marvin Kinsey Jr., Colorado State; Milton Woodward V, Savannah State; P.J. Sanford, Clark-Atlanta; Reggie Norwood, Birminghan Southern; Reggie Prince, San Diego Mesa CC; Stetson Mayes, Tusculum

Region 7

Carrollton – Brandon Walton, West Georgia; Case Cook, Missouri; Christian Ramirez, West Georgia; Cole Williamson, Murray State; Dante Wigley, Colorado; Dontavius Russell, Auburn; Dylan Parham, Memphis; Gordon Dudley, Reinhardt; Isaiah Todd, Hutchinson CC; Jarrett Sippola, Western Kentucky; Jaylan Thomas, Elon; Joe Skinner, West Georgia; Jordan Bonner, Purdue; Khalil Crowder, Georgia Southern; Mark Wright, Ellsworth CC; Martez Hudson, Valdosta State; Maxim Spruell, Highland CC; Michael Boykin, Louisville; Nicholas Cade, Dean; Sam Barge, Delta State; Tevin McCoy, Reinhardt; Trey Chivers, Kennesaw State; Trint Terrell, San Mateo CC; Tristan Crowder, Troy; Tyler Harper, Lindsey Wilson; Tyler Newsome, Notre Dame-Ind.; Xavier Hammett, Canyons CC

Cass – Cameron Gonyea, St. Anselm; Lucas Johnson, Georgia State; Macland Shay, New Mexico Highlands; Seven Richards, Jacksonville; Tyree Dawson, San Jose CC

East Paulding – Cameron Foster, Reinhardt; Connor Christian, Jacksonville State; Dishon McNairy, Independence CC; Jalen Browder, Copiah-Lincoln CC; John Michael Estes, West Virginia State; Michael Cone, Western Kentucky; Trent Jackson, Oklahoma Panhandle State

Hiram – Attorney Gallman, The Citadel; Chris Miller, Albany State; Chris Walton Jr., Guilford; Edwin Ford Jr., Campbellsville; Emmanuel Cater, Liberty; Hunter Fossett, Berry; Jacquese Goins, Macmurray; Jon Greenard, Louisville; Jordan Jones, Birminghan Southern; Jordan Wilson, Berry; Kevin Cole, Shorter; Marcel Murray, Arkansas State; Robert Williams III, Birminghan Southern; Taegan Kilpatrick, Shorter; Taylor Turner, West Georgia

Kell – Andre Kimbel, Ohio Northern; Blake Simpson, Florida A&M; Bryson Armstrong, Kennesaw State; Cameron Rosendahl, Tennessee State; Chandler Brown, Hope; Connor Gates, Berry; D.J. Owens, LaGrange; Donnell Greene, Minnesota; Errol Breaux, Dean; Ethan Spight, Lawrence; Evan Carnes, Guilford; Jaiden Gory, Dean; Jared Hill, St. Francis-Ill.; John Lampley, Southern; Johnathan Bass, Georgia State; Josh Blancato, Georgia Tech; Julian Burris, Dean; Kendall Bailey, Gardner-Webb; Matthew Pajares, Cumberlands-Ky.; Michael Luckie, Berry; Nick Woghiren, Guilford; Oran Davis, Averitt; Shannon Moxey, Dean; Solon Page III, Tennessee; Zane Williams, LaGrange

Paulding County – Antonio Gandy-Golden, Liberty; Brandon Ballard, Reinhardt; Brantley Mauldin, LaGrange; Brenton Ballard, Reinhardt; Dionte Ruffin, Western Kentucky; Jacob Lammers, Shorter; Jason Ledford, Birminghan Southern; Nahuel Juarez, Alma; Nehemiah Bing, Shorter; Sean McMinn, Chattanooga; Vince Clark, Guilford

Rome – Adam Anderson, Georgia; Andy Mathis, Cumberland-Tenn.; Desmond Johnson Jr., Kennesaw State; Jackson Norton, Cumberlands-Ky.; Jai'Rus Creamer, Samford; Jamarcus Chatman, Florida State; Jaylen Griffin, Virginia Tech; K.J. Hicks, Tusculum; Nemo Reddish, Shorter; Quinterrious Kennemore, Lincoln-Mo.; Quon Griffin, Georgia Tech; Trai Hodges, Southeast Missouri State; Zach Kadum, Samford

Villa Rica – Cristofer Ernest, St. Francis-Ill.; Elijah Fluker, New Mexico Mi - Roswell, Nm; Jabari Webb, Manchester; Kelvin Stevenson, Jacksonville; Malik Thompson, Jacksonville State; Terry Joiner, Asa CC

Woodland (Cartersville) – Brady Jernigan, Maryville; Emmanuel Jones, Colorado State; Hunter Hardin, Point; John Scifers, West Georgia; Kurtis Feanny, Lenoir-Rhyne; Quadre Allen, Tusculum

Region 8

Buford – A.J. Wansley, Lawrence; Alan Bussoletti, Georgia Tech; Anthony Grant, Florida State; Austin Blake, Campbell; Austin Smith, Tennessee; Blake Ferguson, Louisiana State; Brandon Mangram, Davenport; Brandon Mangram, Davenport; Brent Parker, LaGrange; Bryson Richardson, North Carolina; Caleb Auer, Furman; Chee Anyanwu, Northwestern-Ill.; Christian Turner, Michigan; Dale Craig, Norfolk State; David Curry, Georgia Tech; Dean Powell, Army; Demontre Bennett, West Georgia; Dillon Vann, Furman; Garrett Scoggins, Gardner-Webb; Grant Simonds, Berry; Hank White, Columbia; Innis Claud V, Delta State; Isaiah Isaac, Wake Forest; Jack Ness, Kennesaw State; Jacob Martin, Pennsylvania; Jake Simpson, Wake Forest; Jalen Anderson, Birminghan Southern; Josh Blackwell, Duke; Joshua Thomas, Independence CC; K.J. Anderson, Western Michigan; Kellen Neal, Reinhardt; Konnor Houston, South Alabama; Korie Rogers, West Georgia; Logan Kesler, Savannah State; Martin Mangram, Massachusetts; Matt Bonadies, Middle Tennessee; Matt Walton, LaGrange; Matthew Parker, West Georgia; Michael McMorris, Navy; Mick Reese, Dartmouth; Montgomery Van Gorder, Youngstown State; Nick Polino, North Carolina; Quay Picou, West Georgia; Quinton Jones, Gardner-Webb; Steven Reese, Northwestern-Ill.; T.D. Roof, Indiana; Tanner Alexander, Samford; Terrance Wilson, Western Carolina; Tre Neal, Nebraska; Tyler Thurmond, West Virginia; Xavier Gantt, Georgia Tech

Cedar Shoals – Alan Andrzejewski, Tusculum; Ryan Huff, Appalachian State; Stavion Stevenson, Savannah State; William Kirch, Robert Morris-Pa.

Clarke Central – Carlton Mack, Shorter; D.J. Lester, Shorter; Elijah Smith, Mars Hill; Jeffery Mack, Fort Valley State; Kavon Williams, Hudson Valley CC; Marcus Campbell, LaGrange; Qua-Von Scott, Charleston Southern; Rayshawn McCall, Davidson; Reyshawn Wells, LaGrange; Rico Arnold, Charlotte; Sam Tardits, Florida Tech; Trajan Pinkney, Concordia-Mich.; Zay Brown, South Carolina

Johnson (Gainesville) – None.

Loganville – Anthony Gangi, Reinhardt; Blake May, Faulkner; Brandon Oglesby, South Carolina State; Cam Perkins, LaGrange; Cameron Taube, Berry; Dante Hibbert, Abilene Christian; David Smith, Edward Waters; Donte Burton, Wisconsin; Jack Lambert, Sewanee; K.J. Singleton, Savannah State; Kenneth Griffin, Augustana; Myles Gadson, Lenoir-Rhyne; Prince Mukuna, Lawrence

Walnut Grove – Cam Brown, Savannah State; D.J. Rivers, Savannah State; Dakota Cox, Lincoln-Mo.; Isaiah Clark, West Georgia; Javarious Phillips, Ave Maria; Mikal Baker, Iowa Central CC; Parker Lancaster, LaGrange; Thomas Little, Siskiyous CC

More from AJC